Haberler

İngiltere’de personele verilen Kovid-19 izni havalimanı operasyonunu felç etti

İngiltere’de hem havayolu şirketleri hem de havalimanı yer personelinin önemli bölümünün Kovid-19 nedeniyle izinli olması hava ulaşımında ciddi sorunlara neden oluyor. Bir çok sefer uçuş ekibi eksikliği nedeniyle iptal edilirken havalimanlarında ise operasyonel rötar yaşanıyor.

Paskalya için bilet satışları en yüksek seviyeye gelirken havayolu şirketlerinden arka arkaya iptal açıklaması geliyor. British Airlines, dün itibariyle Londra’nın en büyük havalimanı Heathrow’dan kalkması planlanan 78 uçuşu, easyJet de Gatwick Havalimanı’ndan kalkması planlanan 30 uçuşu iptal ettiğini duyurdu. Geçtiğimiz hafta sonu da çok sayıda sefer iptal edilmişti.

Paskalya kutlamaları nedeniyle yoğunluğun yaşandığı İngiltere’deki havalimanlarında bekleyenlere “uçuşların salgın nedeniyle çalışabilecek personel yetersizliği sonucu gerçekleştirilemediği” yönünde açıklama yapılıyor.

easyJet, sadece geçen hafta sonu 222 uçuşun iptal edildiğini duyurmuştu. İptal edilen uçuşların 66’sının önceki gün yapılması planlanıyordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala