Havalimanları

“Atatürk Havalimanı toplumun vicdanında hâlâ kapanmadı”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun “Atatürk Havalimanı işi bitti, hikayesi kapandı” açıklamasına sert cevap verdi. İmamoğlu, Atatürk Havalimanı için konunun toplumun vicdanında hâlâ kapanmadığına dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün gece Halk TV’de İpek Özbey’in sorularını yanıtladı. Bakan Karaismailoğlu’na şöyle yanıt veri:

“Atatürk Havalimanı’nı 2023’te açacağız’ sözüne cevap veremezsin çünkü Atatürk Havalimanı bu toplumun vicdanında hâlâ kapanmadı. Çünkü orada 30 milyar euroluk yatırımı çöpe attın. Etkin, binaların içindeki 4,5-5 milyar euroluk teçhizatı çöpe attın. Bunlar yapılırken o da (Karaismailoğlu) orada yoktu. Aklı ermez o işlere.

Zaten bir tarafından Millet Bahçesi başladı’ diyor. İstanbul’un göbeğinde dedenden sana 3 milyon metrekare arazi kalsa, ‘Millet Bahçesi başlattım’ diyemezsin. Bu da kibrin tavanı! Yahu sen Atatürk Havalimanı’na bir şey yapacaksan önce gel milletle konuş…

‘Atatürk Havalimanı’nın pistleri millet bahçesi olacak’

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala