Havalimanları

Atatürk Havalimanı iki pistini birden kaybetti

Koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul’da Atatürk ve Samandra Askeri Havaalanları’na hastane inşaa ediliyor. Ancak bu hastanelerden Atatürk Havalimanı’nda yapılanı, meydanın ana iki pisti olan 17/35 pistlerinin hemen yanına inşa ediliyor.

Bu iki pist, İstanbul Havalimanı uçuş paterni ile çakışması nedeniyle kullanılmıyor. Ancak yaşanacak acil bir durumda örneğin kaza-kırım, olumsuz hava şartları gibi durumda 3 bin metre uzunluğundaki bu iki pistin hastane yapımıyla kaybedilmesi, ileride Atatürk Havalimanı’nın tamamen kapatılmasına yol açabilir. Bu çalışmayı, Kaptan Pilot Bahadır Acuner hazırladığı video ile değerlendiriyor:

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhaba,
    Bu halkın ve tüy bitmedik yetimin rızkı ile yapılan ve Nuri Demirağ’dan alındıktan sonra bu güne kadar milyon belki milyarlarca dolar para dökülen bu havalimanı böyle bir sebeple yalıçapkını mirasyedi tavrıyla buldumcukluk yapılarak kullanılamaz hale getirilmesi kanımca çok ciddi bir savurganlıktır. Böyle olmamalıydı.

  2. Bu yanlış yapılan bir işlem değil Akdeniz ve ege kıyılarında yanan ormanlar kadar bilinçli. Komisyon karşılığı katarlılara satanlar, imara açmaya kılıf arıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap