HaberlerHavayolları

Hava-İş: ”THY’den net teklif gelmedi”

Hava-İş bugün üyelerine bir bilgilendirme mesajı gönderdi. Son gelişmelen hakkında ve özellikle dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı gibi kısa çalışma ödeneğinin 1 ay daha uzatılmasına dikkat çeken mesajda sendika Türk Hava Yolları’nın da bilgi mesajını yalanladı.

Hava-İş, “Kısa Çalışma Döneminin Cumhurbaşkanımızın kararıyla bir ay daha uzatılmasının ardından bilindiği üzere İstihdam Başkanlığı tarafından konuyla ilgili bir mail atılmıştır. Lakin bilinmesini isteriz ki ilgili mailde geçen “Sendikaya teklif verilmiştir ve cevabı beklenmektedir.” ibaresi  doğru değildir. 3 toplantı boyunca İşverenden teklifler resmi olarak istenmiş ancak teklif net bir şekilde belirtilmemiştir. Bu sebeple üzerinde çalışabileceğimiz resmi bir teklifin olmamasından dolayı herhangi bir geri dönüş yapılamamıştır” bilgisini verdi.

İŞTE O MESAJ

“Kısa Çalışma Döneminin Sn.Cumhurbaşkanımızın kararıyla 1 ay daha uzatıldığı dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklanmıştır. Verilen kararın tüm üyelerimiz adına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Önümüzdeki bir aylık sürede geçtiğimiz aylarda olduğu gibi çalışılan günlerin ödemesi işveren tarafından, KÇÖ olarak planlanan günlerin ödemesi ise İŞKUR tarafından yapılacaktır.

Kısa Çalışma Döneminin Cumhurbaşkanımızın kararıyla bir ay daha uzatılmasının ardından bilindiği üzere İstihdam Başkanlığı tarafından konuyla ilgili bir mail atılmıştır. Lakin bilinmesini isteriz ki ilgili mailde geçen “Sendikaya teklif verilmiştir ve cevabı beklenmektedir.” ibaresi  doğru değildir. 3 toplantı boyunca İşverenden teklifler resmi olarak istenmiş ancak teklif net bir şekilde belirtilmemiştir. Bu sebeple üzerinde çalışabileceğimiz resmi bir teklifin olmamasından dolayı herhangi bir geri dönüş yapılamamıştır.

Yapılan ve yapılacak olan görüşmelerde siz değerli üyelerimizin görüşlerini ve onayını almak için tarafımıza teklifin resmi olarak gelmesi önem taşımaktadır. İstihdamın devamı, TİS’in korunması ve üyelerimizin onayını almak kaydıyla sendikamıza gelen adil ve makul her türlü teklifi değerlendirmeye açık olduğumuzu belirtmek isteriz. Ancak gelecek olan tekliflerin sözlü olarak değil resmi bir yazıyla tarafımıza iletilmesi üyelerimizle ve ilgili meslek kuruluşları ile yapacağımız değerlendirmeleri anlamlı kılacaktır”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap