Çevre

MNG’den 23 Nisan’da çocuklarla doğayı yeşillendirme çalışması

MNG Havayolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çalışanların çocuklarıyla birlikte doğaya bırakılacak tohum topları hazırladı.

Doğayı korumanın en iyi yolunun çevre dostu çocuklar yetiştirmek olduğu bilinciyle 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı çalışanlar ve çocuklarıyla düzenlenen etkinliğe ayırdı. Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla düzenlenen atölye çalışmasında renkli tohum topları yapıldı.

Doğal yaşamın sürekliliği için arı dostu bitki tohumlarının kullanıldığı faaliyet sırasında tohumdan filizlenen bir ağacın serüveni ele alındı. 40 çocuğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklara özel hazırlanan animasyon videolarla Huş Mühendislik Çevre Mühendisleriyle beraber doğa koruma, geri dönüşüm, doğal kaynakların etkin kullanımı ve yeşillendirme konuları ele alındı.

Çocuklara toprağa atılan bu minik toplar sayesinde toprakta bitki oluşumunu geliştirebilecekleri, çevreleri için fark yaratabilecekleri aktarıldı.  Etkinlik sonunda katılımcı çocuklara Çevre Eğitimi Sertifikası ve Doğa Koruma Ekibi rozetleri verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala